Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

GODZINA 20.00 MSZA ŚWIĘTA w 10 ROCZNICĘ
przybycia cudownej figury i procesja ulicami naszego osiedla.
PRzewodniczył będzie J Eks. Ks. Bp Henryk Wejman

CZUWANIE CAŁONOCNE

Godz. 22.00 mieszkańcy bloku II
Godz. 22.30 mieszkańcy bloku III
Godz. 23.00 mieszkańcy bloku IV i I
Godz. 23.30 mieszkańcy bloku V

Godz. 24.00 PASTERKA MARYJNA

Godz. 1.00 mieszkańcy bloku 53
Godz. 1.30 mieszkańcy bloku 55
Godz. 2.00 mieszkańcy bloku 56
Godz. 2.30 mieszkańcy bloku 74

Godz. 3.00 RÓŻANIEC ŚWIĘTY

Godz. 3.30 mieszkańcy bloku 84
Godz. 4.00 mieszkańcy bloku 85
Godz. 4.30 mieszkańcy bloku 94
Godz. 5.00 mieszkańcy domkmów jednorodzinnych

Godz. 5.30 GODZINKI DO NMP

Godz. 6.00 MSZA ŚWIĘTA ZE WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO PAPIEŻA JANA PAWŁA II

MÓJ udział niech będzie wyrazem wdzięczności PANU BOGU za opiekę, obecność figury MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ i ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

  • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
  • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
  • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
  • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
  • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.

Youtube Widget Slider