Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego składa się co najmniej z 48 osób. Każda osoba modli się przez pół godziny raz w miesiącu odmawiając jedną część Różańca Świętego (zawsze tę samą) i litanię do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej (zalecane).

Modlitwa Wspólnoty rozpoczyna się każdego 12 dnia miesiąca od godz. 0.00 a kończy o godz. 24.00.
Opiekun Nieustającego Różańca : Wioletta Kaczmarek tel.604601164

Intencje Nieustającego Różańca:

Marzec 2023 - w intencji Wrogów i nieprzyjaciół Kościoła, oraz dodatkowo w intencji Duchowej Adopcji to wyraz miłości, którą chcemy otoczyć bezbronne dzieci i uchronić je przed okrutną śmiercią, dlatego módlmy się by jak najwięcej osób podjęło Duchową Adopcję.🙏
Kwiecień 2023 - w intencji Tych, którzy nie czują potrzeby uczestniczenia we Mszy Świętej i Sakramentach Świętych, Spowiedzi i Komunii Św.
Maj 2023 - w intencji Zatwardziałych grzeszników którzy nie wierzą w Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Chcesz dołączyć do naszej wspólnoty modlitewnej? Zadzwoń do opiekuna.


Róże Żywego Różańca

Intencje Róż na Marzec 2023:

Róża I - w intencji misjonarzy i kapłanów oraz poszkodowanych w trwającej wojnie na Ukrainie

Róża II - w intencji misjonarzy i kapłanów oraz poszkodowanych w trwającej wojnie na Ukrainie

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

  • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
  • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
  • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
  • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
  • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.

Youtube Widget Slider