Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
OSIEDLE KASZTANOWE
PLAC ŚW. DZIECI FATIMSKICH
70-895 SZCZECIN

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W TYM MIESIĄCU MYŚLĄ PRZEWODNIĄ SĄ SŁOWA ŚW. HIACYNTY MARTO

GDYBYM MOGŁA WŁOŻYĆ W SERCA WSZYSTKICH LUDZI OGIEŃ, KTÓRY PŁONIE W GŁĘBI MOJEGO SERCA I KTÓRY SPRAWIA, ŻE KOCHAM TAK BARDZO SERCE JEZUSA I SERCE MARYI

W TYM TYGODNIU
JUTRO OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI
MSZA św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00
od wtorku modlitwa różańcowa o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe

ŚRODA – zmiana tajemnic żywego różańca, zgodnie z gorącym pragnieniem Ojca Świętego miesiąc maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem KOŚCIÓŁ MODLI SIĘ NIEUSTANNIE DO BOGA w int. ustania pandemii.

 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie sanktuarium mieszkańcom bloku 56, w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bloku 74.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej wspólnoty parafialnej, na dokończenie budowy Sanktuarium i na Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 4. Prośby i podziękowania Do Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich możemy wpisywać do księgi, która jest wyłożona na stoliku.
 5. Ofiary na kwiaty do Matki Bożej możemy składać do skarbonki przy wyjściu z Sanktuarium.
 6. Polecajmy JEZUSOWI ZMARTWYCHWSTAŁEMU przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. Pastuszków w naszych codziennych modlitwach nasze rodziny, dzieci i młodzież, naszych bliskich, krewnych i sąsiadów.
 7. Spotkanie z pierwszą grupą dzieci komunijnych, które przystąpią do I Komunii św. 16 maja zapraszamy na środę na godz. 19.00
  - dzieci komunijne, które przystąpią do I Komunii św. 23 maja zapraszamy na czwartek na godz. 19.00
  - uczniów kl. VI i VII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania zapraszam w środę 5 maja na godz. 18.00

02.05.2021 r.

Ks. kan. Marek Maciążek
Proboszcz

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

 • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
 • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
 • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
 • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
 • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.

Youtube Widget Slider