XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY
PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
ŚRODA – ŚW. OTTONA BISKUPA – PATRONA ARCHIDIECEZJI
PIĄTEK – ŚW. TOMASZA APOSTOŁA – PATRONA NASZEJ PARAFII

spowiedź św. od godz. 17.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.30, Msza św. o godz.18.00 i nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek
Środa - zmiana tajemnic różańcowych – modlić się będziemy w int. wynagradzającej za brak wiary zniewagi i świętokradztwa względem Eucharystii
Czwartek – modlimy się za zmarłych , wypominki roczne
Piątek - Uroczystość Odpustowa św. Tomasza Apostoła
/ serdecznie zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 17.30 w int. Parafii i Mszę św. o godz. `18.00 której będzie przewodniczył Ks. Proboszcz Waldemar
Sobota - o godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu modlitwa różańcowa i Msza św. o godz. 19.00 wynagradzająca za grzechy i bluźnierstwa przeciw Bogu i Najświętszej Maryi Panny

 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie sanktuarium mieszkańcom bloku 3, w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bloku IV i V.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej wspólnoty parafialnej, na budowę Sanktuarium i na Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 4. Prośby i podziękowania Do Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich możemy wpisywać do księgi, która jest wyłożona na stoliku.
 5. Ofiary na kwiaty możemy składac do skarbonki przy wyjściu z Sanktuarium.
 6. Przypominam że jednorazowo do naszego Sanktuarium może przybyć zwiększona liczba wiernych na Mszę św. Serdecznie zapraszamy młodzież, dzieci i ich rodziców do uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.

 28.06.2020 r.

Ks. kan. Marek Maciążek
Proboszcz

Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

 • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
 • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
 • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
 • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
 • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.