Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
OSIEDLE KASZTANOWE
PLAC ŚW. DZIECI FATIMSKICH
70-895 SZCZECIN

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYM MIESIĄCU MYŚLĄ PRZEWODNIĄ SĄ SŁOWA
ANIOŁA DO PASTUSZKÓW

"Przyjmijcie Ciało i pijcie Krew Jezusa Chrystusa straszliwie znieważonego przez niewdzięcznych ludzi, wynagradzajcie zbrodnie ludzi i pocieszajcie waszego Boga"

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI DZISIAJ O GODZ. 15.30

MODLITWA RÓŻAŃCOWA CODZIENNIE O GODZ. 17.30
MSZA ŚW. O GODZ. 18.00

DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI w piątek o godz. 17.00
/ krótkie spotkanie z dziećmi komunijnymi /
DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY o godz. 18.00
spowiedź św. od godz. 17.00

W SOBOTĘ 25 MARCA NA GODZ. 18.00 ZAPRASZAM WSZYSTKICH, KTÓRZY PRAGNĄ PODJĄĆ DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO

 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za przygotowanie Sanktuarium na dzisiejszy Dzień Pański mieszkańcowi domków jednorodzinnych Panu Michałowi, w tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bloku I.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej wspólnoty parafialnej, na dokończenie budowy Sanktuarium i na Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 4. Prośby i podziękowania Do Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich możemy wpisywać do księgi, która jest wyłożona na stoliku.
 5. Ofiary na dekoracje Sanktuarium, kwiaty do Stajenki Betlejemskiej i do Matki Bożej możemy składać do skarbonki przy wyjściu z Sanktuarium.
 6. Przygotowujemy się do podjęcia na prośbę Matki Bożej pierwszych sobót miesiąca od pierwszej soboty 6 maja – do pierwszej soboty 2 września.
 7. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ 26 MARCA.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy św. odnowimy AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI ORAZ ODŚPIEWAMY SUPLIKACJĘ.
 9. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.

19.03.2023 r.

Ks. kan. Marek Maciążek
Proboszcz

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

 • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
 • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
 • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
 • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
 • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.

Youtube Widget Slider