PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
OSIEDLE KASZTANOWE
PLAC ŚW. DZIECI FATIMSKICH
70-895 SZCZECIN

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYM TYGODNIU

codziennie – modlitwa różańcowa o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00
DZISIAJ - 13.09 - PRZYPADA III ROCZNICA KONSEKRACJI SANKTUARIUM I ROCZNICA OBJAWIEŃ FATIMSKICH
GODZ. 12.00 Modlitwa różańcowa i procesja ulicami naszego osiedla w towarzystwie orkiestry dętej
GODZ. 13.00 Uroczysta Msza św. Dziękczynna, której przewodniczył będzie Ojciec Duchowny naszego Seminarium ks. kan. Janusz Szczepaniak
14 września- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - Polska pod krzyżem
15 września Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
18 września Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona Polski

 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie sanktuarium mieszkańcom bloku 85 i 94 i zapraszam rodziców dzieci komunijnych.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej wspólnoty parafialnej, na dokończenie budowy Sanktuarium i na Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 4. Prośby i podziękowania Do Matki Bożej Fatimskiej i Dzieci Fatimskich możemy wpisywać do księgi, która jest wyłożona na stoliku.
 5. Ofiary na kwiaty do Matki Bożej możemy składać do skarbonki przy wyjściu z Sanktuarium.
 6. Można nabyć kalendarz misyjny na kolejny rok w cenie dobrowolnej ofiary.
 7. Serdecznie zapraszam młodzież która przyjęła już sakrament bierzmowania, dzieci które przystąpiły do Pierwszej komunii św., i tę młodzież i dzieci, które przygotowywać się będą w najbliższy czasie do przyjęcia sakramentów św. aby nie zagubiła łączności z Panem Bogiem. Ale z wielką pokorą, cierpliwością i wiarą odnowiła zaufanie do Pana Boga i Kościoła św. Zapraszam również wszystkich którym leży na sercu zbawienie i życie wieczne. „NIE LĘKAJCIE SIĘ - ODWAGI - JA JESTEM Z WAMI„.

13.09.2020 r.

Ks. kan. Marek Maciążek
Proboszcz

Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

 • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
 • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
 • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
 • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
 • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.