Fatima info

Fatima

Dowiedz się więcej

Kancelaria informacje

Kancelaria parafialna

Prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny
kom. 501 082 510

Kancelaria informacje

Kontakt

Zadzwoń do nas w sprawie pielgrzymki
kom. 501 082 510

Biskup z FATIMY - Antonio Marto w naszej parafii

Bardzo dziękujemy Bożej Opatrzności, że mogliśmy gościć w progach naszej kaplicy wyjątkowego pielgrzyma. Był nim biskup diecezji Leiria-Fatima – J.E. Ks. Bp dr Antonio Marto. To historyczne wydarzenie miało miejsce, w niedzielę 09 września 2012 r. o godz. 18:00.

Ksiądz Biskup przewodniczył nabożeństwu Słowa, wygłosił homilię, a następnie wprowadził do parafii relikwie błogosławionych dzieci fatimskich – Hiacynty i Franciszka. Ważnym momentem było udzielenie błogosławieństwa relikwiami oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Ksiądz Proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie do Parafii oraz modlitwę i w dowód wdzięczności przekazał kopię obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Powiedział m.in. „Niech mi wolno będzie przekazać gorące podziękowanie ks. Biskupowi za przewodniczenie temu nabożeństwu. W dowód wdzięczności, w tym ważnym dla nas dniu, chciałbym na ręce Księdza Biskupa przekazać kopię obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Jest to obraz namalowany przez artystę z Krakowa. Obraz bardzo ważny dla Polskiego Papieża, gdyż to przy tym obrazie tata Karola Wojtyły zawierzył go Matce Bożej. Mając wtedy kilka lat Karol Wojtyła, po raz pierwszy w życiu usłyszał – to jest teraz Twoja Matka. Przyjmij Ks. Biskupie ten dar i pamiętaj, że nasze dzieci, tak jak kiedyś Karol Wojtyła gromadzą się przy tej figurze Matki Bożej z Fatimy i tutaj są zawierzani Jej opiece. Ekscelencjo prosimy pamiętaj o nas w modlitwie, wspieraj nas duchowo w trudnym dziele budowy świątyni. Naszym marzeniem jest, aby w jej wnętrzu powstała kopia kaplicy Fatimskiej. Taka sama jaka jest w Fatimie. Wierzymy, że tak się stanie i już dziś zapraszam w imieniu całej parafii na dzień jej konsekracji, który planujemy w 100 rocznicę Objawień w roku 2017. My postanowiliśmy, że co 5 lat, od momentu przybycia do naszej kaplicy figury Matki Bożej będziemy pielgrzymować do Fatimy z modlitwą na ustach i z miłością w sercu. W październiku 2010 r. byliśmy w Fatmie dwoma autokarami i już dziś obiecuję, że za 3 lata również tam przybędziemy. Zatem mówię – do zobaczenia”.

Słowa Ojca Świętego Benedykta XVI skierowane do naszej Parafii na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
08 październik 2008 r.

 

Transmisja Radia Maryja z Mszy św. koronacyjnej w naszej parafii.
3 październik 2009 r.

 

Homilia J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - ordynariusza sosnowieckiego podczas Uroczystości Nałożenia złotej korony i różańca na Figurę Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.
03 październik 2009 r.

 
 

Sakramenty
- formalności do spełnienia -

  • Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Rodzice Chrzestni nie będący naszymi parafianami winni przedłożyć zezwolenie z parafii do której należą. Należy przedstawić zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.
  • Należy przedstawić Metrykę chrztu dziecka.
  • Należy przedstawić: Metrykę Chrztu, Zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji, w przypadku osób starszych należy przedstawić świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.
  • Należy przedstawić: Świadectwo Chrztu (wypisane w ostatnim półroczu), spisanie protokołu przedślubnego z ustaleniem daty i godziny zawarcia związku małżeńskiego, dowody osobiste, – świadectwa katechizacji, świadectwa bierzmowania, zaświadczenia o uczestnictwie w katechizacji przedmałżeńskiej, wygłoszenie zapowiedzi w swoich parafiach, zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.
  • Zgłaszając pogrzeb należy przynieść akt zgonu. W przypadku osoby zmarłej pochodzącej z innej parafii należy dostarczyć zgodę Proboszcza miejsca.

Youtube Widget Slider