Parafia pw św. Tomasza Apostoła

Biskup z FATIMY - Antonio Marto w naszej parafii

Bardzo dziękujemy Bożej Opatrzności, że mogliśmy gościć w progach naszej kaplicy wyjątkowego pielgrzyma. Był nim biskup diecezji Leiria-Fatima – J.E. Ks. Bp dr Antonio Marto. To historyczne wydarzenie miało miejsce, w niedzielę 09 września 2012 r. o godz. 18:00.

Ksiądz Biskup przewodniczył nabożeństwu Słowa, wygłosił homilię, a następnie wprowadził do parafii relikwie błogosławionych dzieci fatimskich – Hiacynty i Franciszka. Ważnym momentem było udzielenie błogosławieństwa relikwiami oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Ksiądz Proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie do Parafii oraz modlitwę i w dowód wdzięczności przekazał kopię obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Powiedział m.in. „Niech mi wolno będzie przekazać gorące podziękowanie ks. Biskupowi za przewodniczenie temu nabożeństwu. W dowód wdzięczności, w tym ważnym dla nas dniu, chciałbym na ręce Księdza Biskupa przekazać kopię obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Jest to obraz namalowany przez artystę z Krakowa. Obraz bardzo ważny dla Polskiego Papieża, gdyż to przy tym obrazie tata Karola Wojtyły zawierzył go Matce Bożej. Mając wtedy kilka lat Karol Wojtyła, po raz pierwszy w życiu usłyszał – to jest teraz Twoja Matka. Przyjmij Ks. Biskupie ten dar i pamiętaj, że nasze dzieci, tak jak kiedyś Karol Wojtyła gromadzą się przy tej figurze Matki Bożej z Fatimy i tutaj są zawierzani Jej opiece. Ekscelencjo prosimy pamiętaj o nas w modlitwie, wspieraj nas duchowo w trudnym dziele budowy świątyni. Naszym marzeniem jest, aby w jej wnętrzu powstała kopia kaplicy Fatimskiej. Taka sama jaka jest w Fatimie. Wierzymy, że tak się stanie i już dziś zapraszam w imieniu całej parafii na dzień jej konsekracji, który planujemy w 100 rocznicę Objawień w roku 2017. My postanowiliśmy, że co 5 lat, od momentu przybycia do naszej kaplicy figury Matki Bożej będziemy pielgrzymować do Fatimy z modlitwą na ustach i z miłością w sercu. W październiku 2010 r. byliśmy w Fatmie dwoma autokarami i już dziś obiecuję, że za 3 lata również tam przybędziemy. Zatem mówię – do zobaczenia”.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Tomasza Apostoła
Osiedle Kasztanowe 85
70-895 Szczecin

I Ty też możesz wesprzeć budowę jedynego Sanktuarium Dzieci Fatimskich na świecie z wierną repliką kaplicy fatimskiej

BANK SPÓŁDZIELCZY GOLENIÓW ODDZIAŁ MASZEWO
NR KONTA 12 9375 1054 6804 7193 2000 0010

Projekt strony: MDA Promotion